UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl
Od sierpnia 2009 do lipca 2010 na terenie gminy Baranów odnotowano 32 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości – dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono).
Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Baranów oraz gmin sąsiednich między innymi: gminy Ułęż i gminy Żyrzyn. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR w Puławach (www.tuKUPISZdom.pl)
Niezabudowane grunty rolne stanowiły 59% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne gruntów rolnych wahały się od 4 608zł/ha do 24 650zł/ha. (cena średnia gruntów rolnych w gminie Baranów wynosi 9 700zł/ha). Powierzchnie nabywanych nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,23ha – 4,45ha.(średnia powierzchnia gruntów rolnych w gminie Baranów to 1,47ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną (24 650zł/ha) uzyskała działka położona w miejscowości Czołna której część przeznaczona była pod zabudowę. Cenę minimalną (4 608zł/ha) uzyskał grunt rolny położony w obrębie Kozioł
Gospodarstwa rolne i działki zabudowane stanowiły 22% transakcji. Ceny transakcyjne działek zabudowanych wahały się od 28 500zł do 200 000zł. (cena średnia nieruchomości zabudowanej na terenie gminy Baranów wynosi 96 000zł). Powierzchnie nabywanych nieruchomości mieściły się w przedziale 430m2 – 4,65ha (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanej w gminie Baranów wynosiła 1,01ha). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych z budynkami gospodarczymi. Cena transakcyjna zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, a w następnej kolejności od parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działki. Cenę maksymalną (200 000zł) uzyskała nieruchomość położona na terenie Baranowa zabudowana budynkiem mieszkalnym i gospodarczym (budynki do remontu)
Działki tzw. budowlane stanowiły 13 % ogółu transakcji przeprowadzonych na terenie gminy Baranów. Ceny sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę ujawniane w aktach notarialnych wahały się od 3,4zł/m2 do 11,14zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Baranów to 7zł/m2). Powierzchnie działek zawierały się w przedziale 620m2 do 3503m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej w gminie Baranów wynosi 1 796m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej. Cena maksymalna dotyczy nieruchomości o powierzchni 1347m2 położonej w Baranowie. Cenę minimalną osiągnęła nieruchomość o powierzchni 3 503m2 położona w miejscowości Gródek.
Nieruchomości lokalowe tzw. mieszkania stanowiły 6% ogółu transakcji. Ceny mieszkań sprzedanych na terenie gminy Baranów mieściły się w przedziale 423zł/m2 pu do 1 240zł/m2pu. (średnia cena sprzedaży nieruchomości lokalowych na terenie gminy Baranów wynosiła 832zł/m2pu). Powierzchnie użytkowe nieruchomości zawierały się w przedziale 29,2– 36,3m2 (średnia powierzchnia użytkowa mieszkania sprzedawanego na terenie gminy Baranów to 33m2).
autor: Mariusz Nakoneczka – rzeczoznawca majątkowy www.firmaemar.pl – wycena nieruchomości w gminie Baranów – tel. 600 541 931
analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji
Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.